Telefon Numaramız
0850 304 90 04

ECHA’dan Haberler Kasım 2019

Anasayfa » ECHA’dan Haberler Kasım 2019

Sonuca kadar olan kısıtlama niyetlerinin kaydı

Sonuca kadar olan kısıtlama niyetlerinin kaydı ECHA tarafından alınan niyetleri ve Ek XV kısıtlama önerilerini listeler.

Bir kısıtlama teklifi, Komisyonun talebi üzerine bir Üye Devlet veya ECHA tarafından veya Yetkilendirme Listesindeki maddeler için kendi inisiyatifiyle hazırlanabilir. Bir Üye Devletin bir kısıtlama dosyası hazırlama niyetini ECHA’ya bildirmesi yasal bir zorunluluktur. Ön bildirim, ilgili tarafların daha sonra yorum yapmak üzere planlamalarını ve hazırlamalarını sağlar.

İlgilenen taraflar, bir teklifin ilerlemesini, Risk Değerlendirme Komitesi (RAC) ve Sosyo-Ekonomik Analiz Komitesi (SEAC) tarafından nihai görüşlerin kabul edilmesinden niyetine bildirilmesinden kısıtlama süreci boyunca takip edebilirler. Avrupa Komisyonu tarafından kısıtlamanın kabulü.

Paydaşların, kısıtlama teklifinin hazırlanması sırasında ve kamu istişareleri sırasında dosya gönderenlere ilgili bilgileri sunmaları teşvik edilir. Herhangi bir muafiyeti, niyette açıklanan kapsamda motive edecek bilgiler, dosyanın hazırlık aşamasında alınması özellikle faydalıdır.

Bu metnin orijinali için tıklayınız